Nahoru
Úvod Kde pomáháme
Kde pomáháme Tisk Email

Centrum handicapovaných lyžařů

centrum-handicapovanych-lyzaru

Osudy tělesně postižených nám rozhodně nejsou lhostejné. Patříme mezi sponzory Centra handicapovaných lyžařů o.s. v Janských Lázních, lázeňském středisku pro pohybové ústrojí. Centrum handicapovaných lyžařů je od roku 2006 nástupcem občanského sdružení Křižovatky života.

Pomáháme této veřejně prospěšné organizaci s celostátní působností, aby sportování těžce tělesně postižených lyžařů vozíčkářů – monolyžařů, učinilo jejich život aktivnější a tedy i kvalitnější. V centru se setkávají jak mladí lidé a děti po těžkých úrazech páteře, tak klienti s vrozenými vadami a s následky po onemocnění pohybového aparátu.

Kurzy monoski pro všechny zájemce z celé České republiky se v Krkonoších pořádají od roku 1998 a od sezony 2004/2005 také v rakouských Alpách. Naše společnost CODUM s.r.o. tyto kurzy aktivně podporuje a napomáhá tak naplnit hlavní krédo Centra handicapovaných lyžařů: Zapojit do aktivního života co nejvíce tělesně postižených.

 

Unie Roska

logo Roska   logo Roska Praha

Každým rokem se setkáváme se zástupci Unie Roska a každým rokem se na toto setkání velmi těšíme. Je to parta neuvěřitelně aktivních lidí, kteří vykonávají rozsáhlou, prospěšnou a nezastupitelnou činnost. Jsme rádi, že se můžeme naší podporou podílet na poslání Unie Roska – pomáhat lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní důstojný a plnohodnotný život.

 

 

Unie Roska – Akce Kilimandžáro

certifikat-kili-codum

Bylo nám velkým potěšením přispět také na unikátní expedici na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro v Tanzanii (5895 m n.m.), která se uskutečnila v říjnu 2010. Pětici pacientů nemocných roztroušenou sklerózou doprovodil 12členný podpůrný tým. Jednalo se o světovou premiéru, která k podobné akci následně inspirovala postižené z USA, Kanady a dalších zemí.

Cílem expedice bylo ukázat, že krásný a dobrodružný život je možný i s takovým onemocněním, jako je roztroušená skleróza, případně jinými závažnými zdravotními problémy. Život nemocí nekončí, v silách zdravotně postižených je překonávat takové překážky, na které si kolikrát ani zdravý člověk netroufne. Expedice Kilimandžáro s podporou společnosti CODUM s.r.o. navíc ozřejmila veřejnosti problematiku této závažné choroby a motivovala rodiny a přátele k dalšímu aktivnímu životu.

 

Modrý klíč o.p.s.

logo modry klic

Na podporu dětí i dospělých s mentálním a kombinovaným postižením jsme zorganizovali prodejní výstavu a dražbu obrazů od klientů Modrého klíče. Ihned při vernisáži výstavy se prodali obrazy za několik tisíc korun a poliklinika měla tu čest vydražit obraz Žirafa od Jakuba Javůrka za částku 3 tis. Kč. Průřez tvorbou klientů Modrého klíče a různých technik umění měli možnost shlédnout návštěvníci polikliniky i personál samotný v 1. patře polikliniky. Těšíme se na další společné akce!

 


Zdravotnické přednášky pro nemocné a seniory

Poliklinika Modřany spolupracuje s kulturními centry, kluby seniorů a dalšími spolky či neziskovými organizacemi, pro které pravidelně zajišťuje odborné přednášky se zdravotnickou tematikou.

Naši lékaři navštívili Centrum denních služeb Svazu neslyšících a nedoslýchavých v Modřanech, kde byly všechny přednášky tlumočeny do znakového jazyka.

Seriál deseti veřejně přístupných přednášek jsme zorganizovali ve spolupráci s Kulturním centrem „12“ a místostarostkou Prahy 12, paní Zlatuší Rybářovou. V KC Na Beránku naši lékaři pohovoří o osteoporóze, civilizačních chorobách, aktuálních tématech z dermatologie, diabetes, osteoartróze, rakovině, první pomoci či domácí péči.

prednasky-01      prednasky-02