Úvod Moderní rychlá diagnostika u praktických lékařů
Moderní rychlá diagnostika u praktických lékařů Tisk Email
Pondělí, 12 Září 2016 20:50

CubeS přístrojem CUBE se již setkáte ve všech ordinacích praktických lékařů CODUM s.r.o. Přístroj je určen pro analýzu CRP, INR a glykovaného hemoglobinu. Výsledky jsou zjištěny během několika minut přímo v ordinaci, čímž pacientům ušetříme čas a lékařům usnadníme rozhodnutí o dalším postupu léčby. Ke všem vyšetřením postačí pouze odběr kapky krve z prstu.

Co nám tyto parametry napoví?

CRP je ukazatel probíhajícího bakteriálního zánětu. Naměřený parametr nám pomůže v rozhodnutí, zda je k léčbě nutné nasazení antibiotik. Ty totiž nemají význam při virovém typu infekce.
INR je ukazatel srážlivosti krve. Tento typ vyšetření je určen především pro pacienty užívající Warfarin.
Glykovaný hemoglobín je tzv. dlouhodobý cukr. Napoví nám, jak byl cukr kompenzován v posledních 120 dnech před odběrem. Tento ukazatel sledujeme u diabetiků kromě běžné glykémie.